Ford Maverick 1994

Evidováno
193
Způsobilost na STK
88,9 %
Ø nájezd (medián)
204 361 km
Dovezeno (140 ks)
73 %

Způsobilé na 30 dnů 7,8 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 9,6 % bez plné způsobilosti, z 1 085 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ford Maverick ročníku 1994 má v ČR 193 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu jich zůstává 39 vozů (20,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 72,5 % (140 vozů).

Ročník 199488,9 %
Model celkem90,9 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.7 Nafta 74 kW (36,3 %), 2.7 Nafta (29,5 %), 2.4 Benzín (20,7 %).

Barevně převládá šedá-metal (15,0 %), druhá nejčastější je černá (14,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 085 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 88,9 %. Model jako celek dosahuje 90,9 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 88,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 9,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 204 361 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 168 874 až 246 862 km. To odpovídá asi 6 386 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,3 %), pak následují Jihočeský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (72,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 02343,4 %
Brzdové zařízení52422,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení27811,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav23810,1 %
Řízení1566,6 %
Výhledy723,1 %
Identifikace vozidla652,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
305×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
269×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
188×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
115×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
96×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
88×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
81×
8
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
73×

Motorizace ročníku 1994

MotorPočetSTK~cena
2.7 Nafta 74 kW7089,2 %–

Z registru vozidel

Složení Fordu Mavericku 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo12,1 % · 17 vozidel
  • Rakousko5,0 % · 7 vozidel
  • Německo (NDR)1,4 % · 2 vozidla
  • Itálie0,7 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko0,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena80,0 % · 112 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj10,9 % · 118 prohlídek
  • Jihočeský kraj9,0 % · 98 prohlídek
  • Ústecký kraj7,7 % · 84 prohlídek
  • ostatní72,4 % · 785 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza15,0 % · 29 vozidel
  • Černá14,5 % · 28 vozidel
  • Modrá metalíza13,5 % · 26 vozidel
  • Zelená metalíza10,9 % · 21 vozidel
  • Červená metalíza8,8 % · 17 vozidel
  • ostatní37,3 % · 72 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
87,3 %
evidováno u 185 vozů
Katalyzátor
23,1 %
evidováno u 49 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 5,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 83,3 %EURO 2 · 16,7 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1994 je mezi ročníky Mavericku podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Fordu Mavericku

Proklepněte konkrétní Ford Maverick 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.