Fiat Brava 2002
Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 815 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2002 Fiatu Bravy má v českých registrech 108 vozů. V provozu zůstává 22 vozů (20,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 10 vozů (9,3 %).
Jak ročník stárne
Fiatu Bravy 2002 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 86,3 % | - |
| 8 let | 85,6 % | 110 000 až 170 000 km |
| 10 let | 86,2 % | - |
| 12 let | 86,5 % | - |
| 14 let | 85,6 % | - |
| 16 let | 86,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 59 kW (82,4 %), 1.6 Benzín 76 kW (7,4 %), 1.6 Benzín (3,7 %).
Barevně převládá modrá-metal (29,6 %), druhá nejčastější je šedá-metal (25,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 815 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 91,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 2,0 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2001 (91,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 148 449 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 116 366 až 182 848 km. To odpovídá asi 6 185 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (45,0 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Podíl dovozů (9,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 539 | 41,4 % |
| Brzdové zařízení | 909 | 24,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 503 | 13,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 429 | 11,5 % |
| Řízení | 250 | 6,7 % |
| Výhledy | 86 | 2,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2002
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 59 kW | 89 | 94,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení Fiatu Bravy 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo10,0 % · 1 vozidlo
- Nizozemsko10,0 % · 1 vozidlo
- země neurčena80,0 % · 8 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj45,0 % · 424 prohlídek
- Jihomoravský kraj29,2 % · 275 prohlídek
- Středočeský kraj25,9 % · 244 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza29,6 % · 32 vozidel
- Šedá metalíza25,9 % · 28 vozidel
- Červená základní13,0 % · 14 vozidel
- Červená metalíza10,2 % · 11 vozidel
- Zelená metalíza10,2 % · 11 vozidel
- ostatní11,1 % · 12 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 7,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2002 patří u Bravy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Fiat Bravu 2002
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.