Citroën C3 Aircross 2018

1.2 Benzín 60 kW

Kód motoru: HM01

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
60 kW
Výkon (82 k)
~1 200 cm³
Objem
5,1 l/100 km
Ø spotřeba
116 g/km
Ø CO₂
165 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 163 kg· rozvor 2 602 mm· délka 4 152 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
85
V provozu
84
Způsobilost na STK
96,2 %
STK kontrol
375

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 375 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 172 175 Kčmedián 181 688 Kčdo 191 140 Kč

První nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 Aircross ročníku 2018 je 1.2 Benzín 60 kW - registr eviduje 85 vozů (42,5 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HM01.

Tato motorizace96,2 %
Ročník celkem96,5 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,4 %
100-200 000 km93,3 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,2 % (375 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 96,5 %).

Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 348 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C3 Aircross 2018

Cenový odhad

172 175
od Kč
181 688
medián Kč
191 140
do Kč

Při nájezdu kolem 91 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km209 000 Kč
75 000 km184 000 Kč
100 000 km179 000 Kč
125 000 km167 000 Kč
150 000 km157 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.2 Benzín 60 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 181 688 Kč (při typickém nájezdu 90 899 km). Běžné rozmezí je 172 175–191 140 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2018 (204 666 Kč) je tato motorizace o 11 % níže.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 209 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 157 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C3 Aircross

Proklepněte konkrétní Citroën C3 Aircross 2018 1.2 Benzín 60 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.