Citroën C3 Aircross 2025

Evidováno
210
Způsobilost na STK
98,9 %
Ø nájezd (medián)
502 km
Dovezeno (1 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 384 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 435 531 Kčmedián 469 422 Kčdo 507 348 Kč

Citroën C3 Aircross ročníku 2025 má v ČR 210 vozů. V provozu jich zůstává 210 vozů (100,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,5 % (1 vůz).

Ročník 202598,9 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 74 kW (91,9 %), 1.2 Benzín 100 kW (6,7 %), 1.2 Benzín 81 kW (1,4 %).

Barevně převládá červená (22,4 %), druhá nejčastější je zelená (21,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 384 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2025 mělo plnou způsobilost 98,9 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (97,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 502 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 263 až 1 940 km. To odpovídá asi 502 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (45,3 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.

Podíl dovozů (0,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
2×
2
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×

Motorizace ročníku 2025

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 74 kW19398,8 %460 697 Kč

Cenový odhad

435 531
od Kč
469 422
medián Kč
507 348
do Kč

Při nájezdu kolem 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km417 000 Kč
50 000 km385 000 Kč
75 000 km359 000 Kč
100 000 km317 000 Kč
125 000 km274 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C3 Aircross ročníku 2025 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 469 422 Kč (při mediánovém nájezdu 725 km). Běžné rozpětí je od 435 531 do 507 348 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 586 361 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 399 910 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 417 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 274 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C3 Aircross 2025 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Maďarsko100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj8,9 % · 34 prohlídek
  • Středočeský kraj6,3 % · 24 prohlídek
  • Hlavní město Praha4,4 % · 17 prohlídek
  • ostatní80,5 % · 309 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená22,4 % · 47 vozidel
  • Zelená21,0 % · 44 vozidel
  • Bílá20,5 % · 43 vozidel
  • Šedá17,1 % · 36 vozidel
  • Modrá16,2 % · 34 vozidel
  • ostatní2,9 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
12,7 %
evidováno u 51 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,5 %EURO 5 · 0,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2025 patří u C3 Aircross k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Citroënu C3 Aircross

Proklepněte konkrétní Citroën C3 Aircross 2025

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.