Citroën C3 Aircross 2019

Evidováno
259
Způsobilost na STK
98,0 %
Ø nájezd (medián)
40 151 km
Dovezeno (22 ks)
8 %

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 911 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 209 281 Kčmedián 229 665 Kčdo 250 000 Kč

Pro Citroën C3 Aircross ročníku 2019 eviduje registr 259 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. Aktivně jezdí 254 vozů (98,1 %), dovoz tvoří 8,5 % ročníku (22 vozů).

Ročník 201998,0 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C3 Aircross 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,0 % -
6 let95,4 %30 000 až 70 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 81 kW (45,2 %), 1.2 Benzín 61 kW (44,8 %), 1.5 Nafta 75 kW (3,1 %).

Nejčastější barva je šedá (30,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 911 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 98,0 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2018 (96,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 42,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 40 151 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 21 649 až 60 915 km. To odpovídá asi 5 736 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (38,4 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (8,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
19×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
15×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
11×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
9×
5
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
7×
6
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
5×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
5×
8
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
4×

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 81 kW11797,4 %240 000 Kč
1.2 Benzín 61 kW11699,0 %209 410 Kč

Cenový odhad

209 281
od Kč
229 665
medián Kč
250 000
do Kč

Při nájezdu kolem 66 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km271 000 Kč
50 000 km250 000 Kč
75 000 km223 000 Kč
100 000 km216 000 Kč
125 000 km202 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C3 Aircross ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 229 665 Kč (při mediánovém nájezdu 66 332 km). Běžné rozpětí je od 209 281 do 250 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 269 999 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 194 308 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 271 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 202 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C3 Aircross 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie68,2 % · 15 vozidel
  • Belgie31,8 % · 7 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha19,6 % · 179 prohlídek
  • Středočeský kraj17,2 % · 157 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj14,3 % · 130 prohlídek
  • ostatní48,8 % · 445 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá30,1 % · 78 vozidel
  • Bílá27,0 % · 70 vozidel
  • Červená22,8 % · 59 vozidel
  • Oranžová10,0 % · 26 vozidel
  • Modrá6,9 % · 18 vozidel
  • ostatní3,1 % · 8 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
19,6 %
evidováno u 153 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 51,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 782 vozů Citroënu C3 Aircross 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
51,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
88,2 %
vyvezeno 11,5 % · zaniklo 0,1 %

Jiné ročníky Citroënu C3 Aircross

Proklepněte konkrétní Citroën C3 Aircross 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.