Citroën C3 Aircross 2021
Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 240 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 248 000 Kčmedián 280 000 Kčdo 301 568 Kč
Ročník 2021 Citroënu C3 Aircross má v českých registrech 93 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 93 vozů (100,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 10 vozů (10,8 %).
Jak ročník stárne
Citroënu C3 Aircross 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 91,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 81 kW (83,9 %), 1.2 Benzín 96 kW (12,9 %), 1.5 Nafta 81 kW (3,2 %).
Nejčastější barva je šedá (43,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 240 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 94,5 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2020 (93,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 30 501 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 19 049 až 44 321 km. To odpovídá asi 6 100 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (48,2 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (10,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2021
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 81 kW | 78 | 94,1 % | 268 792 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 63 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 312 000 Kč |
| 50 000 km | 291 000 Kč |
| 75 000 km | 273 000 Kč |
| 100 000 km | 260 000 Kč |
| 125 000 km | 247 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C3 Aircross ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 280 000 Kč (při mediánovém nájezdu 62 758 km). Běžné rozpětí je od 248 000 do 301 568 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 330 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 227 226 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 312 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 247 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C3 Aircross 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie30,0 % · 3 vozidla
- Maďarsko20,0 % · 2 vozidla
- Belgie10,0 % · 1 vozidlo
- Lucembursko10,0 % · 1 vozidlo
- Německo10,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země20,0 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha27,5 % · 66 prohlídek
- Středočeský kraj17,1 % · 41 prohlídek
- Moravskoslezský kraj12,5 % · 30 prohlídek
- ostatní42,9 % · 103 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá43,0 % · 40 vozidel
- Bílá26,9 % · 25 vozidel
- Červená19,4 % · 18 vozidel
- Modrá5,4 % · 5 vozidel
- Černá3,2 % · 3 vozidla
- ostatní2,2 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 45,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2021 je mezi ročníky C3 Aircross podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Citroën C3 Aircross 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.