Citroën C3 Aircross 2018

Evidováno
200
Způsobilost na STK
96,6 %
Ø nájezd (medián)
48 006 km
Dovezeno (32 ks)
16 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 822 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 180 525 Kčmedián 204 666 Kčdo 230 000 Kč

Pro Citroën C3 Aircross ročníku 2018 eviduje registr 200 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. Aktivně jezdí 197 vozů (98,5 %), dovoz tvoří 16,0 % ročníku (32 vozů).

Ročník 201896,5 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C3 Aircross 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 4,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,8 % -
6 let93,1 % -
8 let94,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 60 kW (42,5 %), 1.2 Benzín 81 kW (38,0 %), 1.2 Benzín 61 kW (7,5 %).

Nejčastější barva je bílá (33,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 822 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 46,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 48 006 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 27 851 až 72 044 km. To odpovídá asi 6 001 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (40,8 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
26×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
19×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
16×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
13×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
12×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
11×
7
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
8×
8
Kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola na válcové zkušebně brzd přesahuje o více jak ± 10 % střední hodnoty brzdné síly odečtené z brzdové charakteristiky brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.2.1.5
7×

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 60 kW8596,2 %181 688 Kč
1.2 Benzín 81 kW7697,8 %217 236 Kč

Cenový odhad

180 525
od Kč
204 666
medián Kč
230 000
do Kč

Při nájezdu kolem 91 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km235 000 Kč
75 000 km209 000 Kč
100 000 km202 000 Kč
125 000 km189 000 Kč
150 000 km178 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C3 Aircross ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 204 666 Kč (při mediánovém nájezdu 90 899 km). Běžné rozpětí je od 180 525 do 230 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 250 767 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 167 384 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 235 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 178 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C3 Aircross 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie65,6 % · 21 vozidel
  • Německo21,9 % · 7 vozidel
  • Belgie6,3 % · 2 vozidla
  • Rakousko6,3 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha27,1 % · 223 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj19,7 % · 162 prohlídek
  • Středočeský kraj19,6 % · 161 prohlídek
  • ostatní33,6 % · 276 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá33,0 % · 66 vozidel
  • Šedá27,5 % · 55 vozidel
  • Červená18,0 % · 36 vozidel
  • Modrá10,5 % · 21 vozidel
  • Oranžová6,5 % · 13 vozidel
  • ostatní4,5 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
21,7 %
evidováno u 183 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 64,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,5 %EURO 5 · 0,5 %

Majitelé a osud v registru

Z 843 vozů Citroënu C3 Aircross 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
49,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
88,5 %
vyvezeno 11,0 % · zaniklo 0,4 %

Jiné ročníky Citroënu C3 Aircross

Proklepněte konkrétní Citroën C3 Aircross 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.