Citroën C-Crosser 2011

Evidováno
78
Způsobilost na STK
95,6 %
Ø nájezd (medián)
162 736 km
Dovezeno (16 ks)
21 %

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 697 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2011 eviduje registr Citroënu C-Crosser 78 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 72 vozů (92,3 %); ze zahraničí dovezeno 16 vozů (20,5 %).

Ročník 201195,6 %
Model celkem95,3 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C-Crosser 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 10 let a 14 let klesla plná způsobilost o 2,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
10 let95,3 % -
12 let91,0 % -
14 let93,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 115 kW (100,0 %).

Barevně převládá černá (15,4 %), druhá nejčastější je bílá (12,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 697 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 95,6 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 162 736 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 119 095 až 203 973 km. To odpovídá asi 10 849 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,8 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku22235,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16626,3 %
Brzdové zařízení13821,8 %
Řízení558,7 %
Výhledy518,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
80×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
79×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
69×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
57×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
55×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
44×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
38×
8
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
24×

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 115 kW7895,6 %126 800 Kč

Z registru vozidel

Složení Citroënu C-Crosser 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo37,5 % · 6 vozidel
  • Francie18,8 % · 3 vozidla
  • Itálie18,8 % · 3 vozidla
  • Rakousko12,5 % · 2 vozidla
  • Belgie6,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní země6,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj26,1 % · 182 prohlídek
  • Hlavní město Praha16,9 % · 118 prohlídek
  • Jihomoravský kraj11,6 % · 81 prohlídek
  • ostatní45,3 % · 316 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá15,4 % · 12 vozidel
  • Bílá12,8 % · 10 vozidel
  • Šedá12,8 % · 10 vozidel
  • Šedá metalíza11,5 % · 9 vozidel
  • Černá metalíza10,3 % · 8 vozidel
  • ostatní37,2 % · 29 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
57,6 %
evidováno u 83 vozů
ABS
34,0 %
evidováno u 49 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 41,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 91,5 %EURO 4 · 5,1 %EURO 3 · 1,7 %EURO 6 · 1,7 %

Jiné ročníky Citroënu C-Crosser

Proklepněte konkrétní Citroën C-Crosser 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.