Citroën C-Crosser 2007

Evidováno
103
Způsobilost na STK
94,5 %
Ø nájezd (medián)
198 359 km
Dovezeno (54 ks)
52 %

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 1 117 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2007 eviduje registr Citroënu C-Crosser 103 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 92 vozů (89,3 %); ze zahraničí dovezeno 54 vozů (52,4 %).

Ročník 200794,5 %
Model celkem95,3 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C-Crosser 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let93,7 % -
16 let94,2 % -
18 let93,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 115 kW (100,0 %).

Barevně převládá šedá (28,2 %), druhá nejčastější je šedá-metal (23,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 117 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 94,5 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 198 359 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 152 101 až 243 565 km. To odpovídá asi 10 440 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,3 %), pak následují Vysočina a Praha.

Vysoký podíl dovozů (52,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku61931,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení42921,8 %
Brzdové zařízení39119,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav22211,3 %
Řízení1537,8 %
Výhledy944,8 %
Obtěžování okolí583,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
236×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
176×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
171×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
167×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
117×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
96×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
80×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
78×

Motorizace ročníku 2007

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 115 kW10394,4 %–

Z registru vozidel

Složení Citroënu C-Crosser 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo31,5 % · 17 vozidel
  • Francie16,7 % · 9 vozidel
  • Rakousko11,1 % · 6 vozidel
  • Belgie7,4 % · 4 vozidla
  • Nizozemsko7,4 % · 4 vozidla
  • ostatní země18,5 % · 10 vozidel
  • země neurčena7,4 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,8 % · 221 prohlídek
  • Kraj Vysočina11,5 % · 129 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,4 % · 127 prohlídek
  • ostatní57,3 % · 640 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá28,2 % · 29 vozidel
  • Šedá metalíza23,3 % · 24 vozidel
  • Černá11,7 % · 12 vozidel
  • Černá metalíza9,7 % · 10 vozidel
  • Šedá základní7,8 % · 8 vozidel
  • ostatní19,4 % · 20 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
64,8 %
evidováno u 118 vozů
ABS
41,8 %
evidováno u 76 vozů
Airbag
5,5 %
evidováno u 10 vozů
Katalyzátor
5,5 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 26,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 83,7 %EURO 3 · 16,3 %

Jiné ročníky Citroënu C-Crosser

Proklepněte konkrétní Citroën C-Crosser 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.