Citroën C-Crosser 2009
Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 2 488 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 77 276 Kčmedián 97 950 Kčdo 126 750 Kč
V roce 2009 eviduje registr Citroënu C-Crosser 242 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 212 vozů (87,6 %); ze zahraničí dovezeno 62 vozů (25,6 %).
Jak ročník stárne
Citroënu C-Crosser 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 2,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,4 % | - |
| 6 let | 95,6 % | - |
| 8 let | 98,1 % | - |
| 10 let | 91,3 % | - |
| 12 let | 92,0 % | - |
| 14 let | 93,5 % | - |
| 16 let | 91,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 115 kW (80,6 %), 2.4 Benzín 125 kW (12,4 %), 2.4 Benzín+LPG 125 kW (7,0 %).
Barevně převládá šedá (26,0 %), druhá nejčastější je šedá-metal (19,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 488 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 166 918 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 118 442 až 211 996 km. To odpovídá asi 9 819 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,5 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 068 | 33,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 733 | 22,8 % |
| Brzdové zařízení | 562 | 17,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 257 | 8,0 % |
| Řízení | 240 | 7,5 % |
| Výhledy | 192 | 6,0 % |
| Obtěžování okolí | 100 | 3,1 % |
| Identifikace vozidla | 63 | 2,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2009
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.2 Nafta 115 kW | 195 | 95,1 % | 100 500 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 218 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 157 000 Kč |
| 150 000 km | 124 000 Kč |
| 200 000 km | 104 000 Kč |
| 250 000 km | 88 000 Kč |
| 300 000 km | 73 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C-Crosser ročníku 2009 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 97 950 Kč (při mediánovém nájezdu 217 978 km). Běžné rozpětí je od 77 276 do 126 750 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 133 157 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 69 000 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 157 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 73 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C-Crosser 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo54,8 % · 34 vozidel
- Itálie14,5 % · 9 vozidel
- Belgie9,7 % · 6 vozidel
- Francie6,5 % · 4 vozidla
- Rakousko1,6 % · 1 vozidlo
- ostatní země3,2 % · 2 vozidla
- země neurčena9,7 % · 6 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj17,0 % · 424 prohlídek
- Hlavní město Praha11,9 % · 296 prohlídek
- Moravskoslezský kraj10,2 % · 255 prohlídek
- ostatní60,8 % · 1 513 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá26,0 % · 63 vozidel
- Šedá metalíza19,0 % · 46 vozidel
- Černá17,4 % · 42 vozidel
- Šedá základní8,3 % · 20 vozidel
- Černá metalíza7,4 % · 18 vozidel
- ostatní21,9 % · 53 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 44,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën C-Crosser 2009
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.