Chevrolet Captiva 2011

2.2 Nafta 135 kW

Kód motoru: Z22D1

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
135 kW
Výkon (184 k)
~2 200 cm³
Objem
7,1 l/100 km
Ø spotřeba
188 g/km
Ø CO₂
195 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 970 kg· rozvor 2 707 mm· délka 4 673 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
98
V provozu
77
Způsobilost na STK
93,9 %
STK kontrol
862

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 862 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 109 000 Kčobvykle 126 000 Kčdo 144 000 Kč

V nabídce Chevroletu Captivy ročníku 2011 obsadila motorizace 2.2 Nafta 135 kW první pozici: 98 vozů (55,1 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem Z22D1.

Tato motorizace93,9 %
Ročník celkem93,0 %
Model celkem92,8 %
Značka celkem93,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km92,7 %
100-200 000 km94,2 %
200-300 000 km90,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,9 % (862 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2011 (ročník průměrně 93,0 %).

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.2 Nafta 135 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1B2,31×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B2,13×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 387 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.112 let66
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.112 let86
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.113 let274
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.113 let824
Nefunkční ostřikovač zadního sklakód 3.5.1.114 let145
Zobrazit všech 11 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let682
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.114 let549
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.115 let209
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.115 let291
Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíkód 6.1.3.5.116 let159
Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.116 let278

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

12 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P200A32×P010114×P003013×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 622 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

109 000
od Kč
126 000
obvykle Kč
144 000
do Kč

Při nájezdu kolem 177 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km170 000 Kč
150 000 km138 000 Kč
200 000 km119 000 Kč
250 000 km103 000 Kč
300 000 km88 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.2 Nafta 135 kW vychází při nájezdu kolem 177 000 km na přibližně 126 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 109 000 a 144 000 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 170 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 88 000 Kč.

Jiné ročníky Chevroletu Captivy

Proklepněte konkrétní Chevrolet Captivu 2011 2.2 Nafta 135 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.