BMW X5 2018
3.0 Nafta 230 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 231 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 541 914 Kčmedián 600 558 Kčdo 646 120 Kč
Druhá nejpočetnější motorizace u BMW X5 ročníku 2018 je 3.0 Nafta 230 kW - registr eviduje 44 vozů (17,6 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem N57D30B.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 99,1 % |
| 100-200 000 km | 93,8 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,4 % (231 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 97,8 %).
Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace BMW X5 2018
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 184 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 755 000 Kč |
| 150 000 km | 655 000 Kč |
| 200 000 km | 567 000 Kč |
| 250 000 km | 531 000 Kč |
| 300 000 km | 460 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 3.0 Nafta 230 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 600 558 Kč (při typickém nájezdu 184 040 km). Běžné rozmezí je 541 914–646 120 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2018 (650 120 Kč) je tato motorizace o 8 % níže.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 755 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 460 000 Kč.