Audi Q5 2019
2.0 Nafta 140 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 293 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 511 885 Kčmedián 570 893 Kčdo 646 096 Kč
V nabídce Audi Q5 ročníku 2019 obsadila motorizace 2.0 Nafta 140 kW první pozici: 74 vozů (61,7 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem DET.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 100,0 % |
| 100-200 000 km | 100,0 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 100,0 % (293 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu) mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 98,9 %).
Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 150 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 746 000 Kč |
| 100 000 km | 657 000 Kč |
| 150 000 km | 571 000 Kč |
| 200 000 km | 490 000 Kč |
| 250 000 km | 441 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.0 Nafta 140 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 570 893 Kč (při typickém nájezdu 149 500 km). Běžné rozmezí je 511 885–646 096 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2019 (595 472 Kč).
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 746 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 441 000 Kč.