TESTCAR s.r.o., Lověšice 258/III
Lověšice 258/III, 75013 Přerov
Způsobilé na 30 dnů 7,6 % · Nezpůsobilé 2,4 % (celkem 10,0 % bez plné způsobilosti, z 111 430 prohlídek)
Způsobilost na STK 90,0 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 74 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Souhrn dat pro tuto stanici: 111 430 kontrol za celou historii evidence, plná způsobilost 90,0 %. V posledních dvanácti měsících přibylo 5 882 kontrol.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 11 752 prohlídek, které Lověšice 258/III, 75013 Přerov zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v pátek kolem 6:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | ||||||||||||
| út | ||||||||||||
| st | ||||||||||||
| čt | ||||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 8 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 9,0 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 142 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
142 315 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1277,2 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
23 110 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 207,4 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
1 678 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 15,1 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 111 430 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 0,5 % v neprospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 1 150 | 92,6 % |
| 2009 | 7 312 | 92,8 % |
| 2010 | 7 143 | 91,7 % |
| 2011 | 7 312 | 90,7 % |
| 2012 | 6 732 | 86,3 % |
| 2013 | 6 443 | 89,3 % |
| 2014 | 6 178 | 87,7 % |
| 2015 | 6 374 | 84,9 % |
| 2016 | 6 396 | 85,2 % |
| 2017 | 6 108 | 89,2 % |
| 2018 | 6 063 | 89,0 % |
| 2019 | 5 937 | 91,1 % |
| 2020 | 5 633 | 93,1 % |
| 2021 | 5 454 | 92,7 % |
| 2022 | 5 495 | 92,8 % |
| 2023 | 5 720 | 92,5 % |
| 2024 | 5 631 | 90,8 % |
| 2025 | 5 910 | 90,0 % |
| 2026 | 4 439 | 90,7 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
TESTCAR s.r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 63320461
- Sídlo
- Ostrava
- Telefon
- 581 209 536
- prerov@testcar.cz
Tentýž provozovatel je v registru veden u 9 stanic: Železničářů 885 areál ČSAD, 27280 Kladno, Žerotínova 63, 78701 Šumperk, Dělnická 831, 74221 Kopřivnice, Palackého 220, 75701 Valašské Meziříčí, Ostravská 264, 73925 Sviadnov, Vítkovická 3258/9, 70200 Ostrava, Dělnická 831, 74221 Kopřivnice, 9. května 258, 75002 Přerov.
Vracejí se sem řidiči
Z 18 580 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 12 754, tedy 68,6 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Netěsnost hydraulického zařízení.kód 6.2.9.7.1 | 86,2 / 1 000 | 10 / 1 000 |
| Brzdové obložení nebo brzdové destičky jsou poškozené nebo zjevně nadměrně opotřebované nebo indikátory opotřebení signalizují opotřebení pod minimální hodnotu stanovenou výrobcem.kód 1.1.13.1.1 | 5,2 / 1 000 | 0,7 / 1 000 |
| Žádná brzdná síla na jednom nebo více kolechkód 1.2.1.1.2 | 1 / 1 000 | 0,1 / 1 000 |
| Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech.kód 1.2.1.1.1 | 5,2 / 1 000 | 0,9 / 1 000 |
| Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost.kód 1.1.9.1.1 | 80,2 / 1 000 | 16,4 / 1 000 |
| Žádné z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou není funkční.kód 1.4.1.1.2 | 2 / 1 000 | 0,6 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.