Motor DKZ KAT
Kompletní recenze motoru DKZ KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 88 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 1 483 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 35,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.
DKZ KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 571 vozidel s tímto kódem - napříč 3 značkami (Citroën, Peugeot, Škoda).
Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 905 cm³ a výkonu 88 kW (119 HP). Vyráběl se v letech 1990–1994.
Spolehlivost STK podle stáří
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.
U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.
Spolehlivost STK podle nájezdu
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.
U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.
Spolehlivost na STK
Z celkem 1 483 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,6 %.
Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.
Kategorie závad
Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.
Nejčastější závady STK pro motor DKZ KAT
Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.
Vozidla s motorem DKZ KAT
| Značka a model | Počet |
|---|---|
| Peugeot 205 | 192 |
| Citroën Zx 2.0 | 153 |
| Peugeot 405 | 151 |
| Citroën Bx 19 | 36 |
| Peugeot 309 | 15 |
| Citroën Zx | 7 |
| Citroën Zx | 6 |
| Peugeot 205 GTI | 3 |
| Citroën Bx 19 Break | 1 |
| Citroën Bx 19 | 1 |
| Peugeot 205 2.0 GTI | 1 |
| Peugeot 205 Grd | 1 |
| Škoda Favorit | 1 |
Spolehlivost podle modelu
Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru DKZ KAT podle modelu.
| Značka a model | STK |
|---|---|
| Peugeot 205 | 95,3 % |
| Peugeot 405 | 97,5 % |
| Citroen ZX 2.0 | 98,0 % |
| Citroen BX 19 | 90,9 % |
Kde se vyskytuje
Podle dat z českého registru vozidel se kód DKZ KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:
- Peugeot 205 (1990–1998): 192 kusů
- Citroën ZX 2.0 (1991–2000): 153 kusů
- Peugeot 405 (1990–2004): 151 kusů
- Citroën BX 19 (1990–1995): 36 kusů
- Peugeot 309 (1990–1994): 15 kusů
Ročník výroby vs. počet vozidel
Rozložení 561 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (220 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 10 vozidel s tímto motorem.
Kde se nejvíc vyskytuje
Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).
| Středočeský kraj | 32 vozidel |
| Moravskoslezský kraj | 31 vozidel |
| Jihomoravský kraj | 30 vozidel |
| Plzeňský kraj | 22 vozidel |
Z registru vozidel
Složení vozů s motorem DKZ KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Nájezd při prohlídce STK
stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť
- čtvrtina prohlídek pod148 375 km
- medián177 955 km
- čtvrtina prohlídek nad217 409 km
Z 45 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.
Dovozy podle roku výroby
roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly
| Rok výroby | Vozidel | Podíl dovozů |
|---|---|---|
| 1990 | 162 | 67,9 % |
| 1991 | 220 | 62,3 % |
| 1992 | 124 | 62,9 % |
| 1993 | 35 | 62,9 % |
Proklepněte konkrétní vůz s motorem DKZ KAT
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.