Volkswagen Tiguan 2017

2.0 Nafta 176 kW

Kód motoru: CUA · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
176 kW
Výkon (239 k)
~2 000 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
167 g/km
Ø CO₂
228 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 810 kg· rozvor 2 680 mm· délka 4 507 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
48
V provozu
45
Způsobilost na STK
97,9 %
STK kontrol
236

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 236 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 381 274 Kčmedián 419 565 Kčdo 474 999 Kč

V nabídce Volkswagenu Tiguanu ročníku 2017 obsadila motorizace 2.0 Nafta 176 kW sedmá pozici: 48 vozů (4,2 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CUA (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace97,9 %
Ročník celkem97,8 %
Model celkem96,9 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km100,0 %
100-200 000 km94,2 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,9 % (236 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 97,8 %).

Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,6 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 342 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 48 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

CUA
93,8 %45 ks
CUAA
6,2 %3 ks

Další motorizace Volkswagenu Tiguanu 2017

Cenový odhad

381 274
od Kč
419 565
medián Kč
474 999
do Kč

Při nájezdu kolem 195 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km512 000 Kč
150 000 km469 000 Kč
200 000 km410 000 Kč
250 000 km363 000 Kč
300 000 km304 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 176 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 419 565 Kč (při typickém nájezdu 194 642 km). Běžné rozmezí je 381 274–474 999 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2017 (400 672 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 512 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 304 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu Tiguanu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Tiguan 2017 2.0 Nafta 176 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.