Volkswagen Golf 2020
1.6 Nafta 85 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 125 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 249 900 Kčmedián 273 404 Kčdo 313 579 Kč
V nabídce Volkswagenu Golfu ročníku 2020 obsadila motorizace 1.6 Nafta 85 kW šestá pozici: 40 vozů (5,1 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem DGT (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 96,7 % (125 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2020 (ročník průměrně 98,5 %).
Plnou způsobilost mělo 96,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti).
Rozložení kódů motoru
Z 40 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Další motorizace Volkswagenu Golfu 2020
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 160 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 361 000 Kč |
| 100 000 km | 319 000 Kč |
| 150 000 km | 288 000 Kč |
| 200 000 km | 246 000 Kč |
| 250 000 km | 216 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.6 Nafta 85 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 273 404 Kč (při typickém nájezdu 160 489 km). Běžné rozmezí je 249 900–313 579 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2020 (358 302 Kč) je tato motorizace o 24 % níže.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 361 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 216 000 Kč.
Doporučení
V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).