Volkswagen Beetle 2012

1.2 Benzín 77 kW

Kód motoru: CBZ · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
77 kW
Výkon (105 k)
~1 200 cm³
Objem
5,9 l/100 km
Ø spotřeba
137 g/km
Ø CO₂
180 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 283 kg· rozvor 2 524 mm· délka 4 278 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95
Evidováno
97
V provozu
86
Způsobilost na STK
96,1 %
STK kontrol
727

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 727 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 159 250 Kčmedián 170 156 Kčdo 199 000 Kč

V nabídce Volkswagenu Beetle ročníku 2012 obsadila motorizace 1.2 Benzín 77 kW první pozici: 97 vozů (59,1 % ročníku).

Tato motorizace96,1 %
Ročník celkem96,5 %
Model celkem94,0 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,8 %
100-200 000 km94,3 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,1 % (727 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2012 (ročník průměrně 96,5 %).

Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.2 Benzín 77 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Prachovka na hnacím hřídeli kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1A1,27×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 382 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.122 let486

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 601 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 97 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

CBZ
97,9 %95 ks
CBZB
2,1 %2 ks

Cenový odhad

159 250
od Kč
170 156
medián Kč
199 000
do Kč

Při nájezdu kolem 165 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km243 000 Kč
100 000 km204 000 Kč
150 000 km177 000 Kč
200 000 km144 000 Kč
250 000 km127 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.2 Benzín 77 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 170 156 Kč (při typickém nájezdu 164 750 km). Běžné rozmezí je 159 250–199 000 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2012 (191 614 Kč) je tato motorizace o 11 % níže.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 243 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 127 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu Beetle

Proklepněte konkrétní Volkswagen Beetle 2012 1.2 Benzín 77 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.