Volkswagen Beetle 2002

Evidováno
172
Způsobilost na STK
94,5 %
Ø nájezd (medián)
186 816 km
Dovezeno (154 ks)
90 %

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 1 722 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Volkswagen Beetle ročníku 2002 má v ČR 172 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 142 vozů (82,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 89,5 % (154 vozů).

Ročník 200294,5 %
Model celkem94,0 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Beetle 2002 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 12 let a 24 let klesla plná způsobilost o 3,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let91,9 % -
14 let92,8 % -
16 let91,3 % -
18 let91,6 % -
20 let92,4 % -
22 let88,0 % -
24 let88,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 74 kW (28,5 %), 1.6 Benzín 75 kW (22,7 %), 1.9 Nafta 66 kW (21,5 %).

Barevně převládá černá (27,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (14,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 722 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 94,5 %. Model jako celek dosahuje 94,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 186 816 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 145 850 až 225 055 km. To odpovídá asi 7 784 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,5 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (89,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 52131,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1 16924,4 %
Brzdové zařízení97320,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3998,3 %
Řízení3657,6 %
Výhledy1743,6 %
Obtěžování okolí1302,7 %
Identifikace vozidla671,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
551×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
465×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
323×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
322×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
283×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
243×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
236×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
201×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 266 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
1.9 Nafta 74 kW4994,4 %–

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Beetle 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo39,0 % · 60 vozidel
  • Itálie24,0 % · 37 vozidel
  • Francie3,2 % · 5 vozidel
  • Rakousko1,9 % · 3 vozidla
  • Německo (NDR)1,3 % · 2 vozidla
  • ostatní země1,9 % · 3 vozidla
  • země neurčena28,6 % · 44 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj21,5 % · 371 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj16,0 % · 275 prohlídek
  • Ústecký kraj15,7 % · 271 prohlídek
  • ostatní46,7 % · 805 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá27,3 % · 47 vozidel
  • Modrá metalíza14,0 % · 24 vozidel
  • Modrá12,8 % · 22 vozidel
  • Šedá12,2 % · 21 vozidel
  • Stříbrná metalíza7,0 % · 12 vozidel
  • ostatní26,7 % · 46 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
33,3 %
evidováno u 128 vozů
Airbag
10,2 %
evidováno u 39 vozů
Katalyzátor
5,7 %
evidováno u 22 vozů
Tažné zařízení
5,2 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 41,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 52,2 %EURO 4 · 45,3 %EURO 2 · 1,9 %EURO 5 · 0,6 %

Jiné ročníky Volkswagenu Beetle

Proklepněte konkrétní Volkswagen Beetle 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.