Volkswagen Beetle 2004
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 958 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Volkswagen Beetle ročníku 2004 eviduje registr 114 vozů. Aktivně jezdí 92 vozů (80,7 %), dovoz tvoří 82,5 % ročníku (94 vozů).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Beetle 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 14 let a 22 let klesla plná způsobilost o 3,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 93,3 % | - |
| 16 let | 97,9 % | - |
| 18 let | 97,4 % | - |
| 20 let | 95,1 % | - |
| 22 let | 89,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 74 kW (49,1 %), 1.6 Benzín 75 kW (27,2 %), 1.4 Benzín 55 kW (12,3 %).
Barevně převládá černá (19,3 %), druhá nejčastější je modrá (17,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 958 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 95,6 %. Model jako celek dosahuje 94,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 165 488 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 126 627 až 210 366 km. To odpovídá asi 7 522 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,2 %), pak následují Praha a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (82,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 797 | 29,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 608 | 22,6 % |
| Brzdové zařízení | 560 | 20,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 269 | 10,0 % |
| Řízení | 242 | 9,0 % |
| Výhledy | 118 | 4,4 % |
| Obtěžování okolí | 99 | 3,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.9 Nafta 74 kW | 56 | 96,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Beetle 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo44,7 % · 42 vozidel
- Itálie25,5 % · 24 vozidel
- Francie4,3 % · 4 vozidla
- Rakousko3,2 % · 3 vozidla
- Belgie2,1 % · 2 vozidla
- ostatní země4,3 % · 4 vozidla
- země neurčena16,0 % · 15 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj32,3 % · 309 prohlídek
- Hlavní město Praha20,7 % · 198 prohlídek
- Jihočeský kraj18,4 % · 176 prohlídek
- ostatní28,7 % · 275 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá19,3 % · 22 vozidel
- Modrá17,5 % · 20 vozidel
- Šedá15,8 % · 18 vozidel
- Modrá metalíza8,8 % · 10 vozidel
- Červená6,1 % · 7 vozidel
- ostatní32,5 % · 37 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 38,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2004 patří u Beetle k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Beetle 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.