Volkswagen Beetle 2003

Evidováno
165
Způsobilost na STK
94,9 %
Ø nájezd (medián)
176 229 km
Dovezeno (159 ks)
96 %

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 1 406 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Volkswagen Beetle ročníku 2003 má v ČR 165 vozů. V provozu jich zůstává 140 vozů (84,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 96,4 % (159 vozů).

Ročník 200394,9 %
Model celkem94,0 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Beetle 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let90,2 % -
18 let85,1 % -
20 let93,3 % -
22 let93,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 74 kW (34,5 %), 1.6 Benzín 75 kW (23,0 %), 1.4 Benzín 55 kW (21,2 %).

Barevně převládá černá (27,3 %), druhá nejčastější je šedá (17,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 406 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 94,9 %. Model jako celek dosahuje 94,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 176 229 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 135 590 až 212 953 km. To odpovídá asi 7 662 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (44,6 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (96,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 18130,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení94624,3 %
Brzdové zařízení67917,4 %
Řízení3749,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3539,1 %
Výhledy1784,6 %
Obtěžování okolí1233,2 %
Identifikace vozidla611,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
423×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
390×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
269×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
259×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
235×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
185×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
172×
8
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
162×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,0 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 342 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2003

MotorPočetSTK~cena
1.9 Nafta 74 kW5795,5 %–

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Beetle 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo55,3 % · 88 vozidel
  • Itálie15,1 % · 24 vozidel
  • Rakousko3,1 % · 5 vozidel
  • Francie2,5 % · 4 vozidla
  • Belgie1,9 % · 3 vozidla
  • ostatní země5,0 % · 8 vozidel
  • země neurčena17,0 % · 27 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj27,5 % · 387 prohlídek
  • Hlavní město Praha17,1 % · 240 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,1 % · 240 prohlídek
  • ostatní38,3 % · 539 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá27,3 % · 45 vozidel
  • Šedá17,6 % · 29 vozidel
  • Modrá15,8 % · 26 vozidel
  • Modrá metalíza9,7 % · 16 vozidel
  • Šedá metalíza5,5 % · 9 vozidel
  • ostatní24,2 % · 40 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
25,5 %
evidováno u 95 vozů
Airbag
6,7 %
evidováno u 25 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 43,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 58,4 %EURO 3 · 41,6 %

Jiné ročníky Volkswagenu Beetle

Proklepněte konkrétní Volkswagen Beetle 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.