Volkswagen Beetle 2013

Evidováno
96
Způsobilost na STK
95,3 %
Ø nájezd (medián)
85 836 km
Dovezeno (54 ks)
56 %

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 579 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 179 900 Kčmedián 206 465 Kčdo 235 000 Kč

Ročník 2013 Volkswagenu Beetle má v českých registrech 96 vozů. V provozu zůstává 93 vozů (96,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 54 vozů (56,2 %).

Ročník 201395,3 %
Model celkem94,0 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Beetle 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 5,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,9 % -
6 let97,5 % -
8 let93,0 % -
10 let94,3 % -
12 let91,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 77 kW (46,9 %), 1.4 Benzín 118 kW (18,8 %), 1.6 Nafta 77 kW (16,7 %).

Nejčastější barva je bílá (34,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 579 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 94,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2012 (96,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 85 836 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 49 005 až 130 912 km. To odpovídá asi 6 603 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (46,0 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (56,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení12822,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11520,2 %
Podvozek a části připevněné k podvozku10518,5 %
Výhledy8214,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav8014,1 %
Identifikace vozidla5810,2 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
70×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
66×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
40×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
38×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
23×
6
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
22×
7
Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.5.1.1.2
21×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
17×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 049 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2013

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 77 kW4595,2 %185 000 Kč

Cenový odhad

179 900
od Kč
206 465
medián Kč
235 000
do Kč

Při nájezdu kolem 136 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km278 000 Kč
100 000 km225 000 Kč
150 000 km198 000 Kč
200 000 km164 000 Kč
250 000 km144 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Beetle ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 206 465 Kč (při mediánovém nájezdu 136 236 km). Běžné rozpětí je od 179 900 do 235 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 285 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 169 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 278 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 144 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Beetle 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo79,6 % · 43 vozidel
  • Belgie7,4 % · 4 vozidla
  • Francie7,4 % · 4 vozidla
  • Polsko1,9 % · 1 vozidlo
  • Rakousko1,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,0 % · 367 prohlídek
  • Středočeský kraj35,0 % · 279 prohlídek
  • Ústecký kraj18,9 % · 151 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá34,4 % · 33 vozidel
  • Černá19,8 % · 19 vozidel
  • Červená14,6 % · 14 vozidel
  • Šedá14,6 % · 14 vozidel
  • Hnědá5,2 % · 5 vozidel
  • ostatní11,5 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
29,8 %
evidováno u 120 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 56,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 96,9 %EURO 6 · 2,7 %EURO 2 · 0,4 %

Jiné ročníky Volkswagenu Beetle

Proklepněte konkrétní Volkswagen Beetle 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.