Toyota Camry 1997
Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 650 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Toyotu Camry ročníku 1997 eviduje registr 171 vozů. Aktivně jezdí 40 vozů (23,4 %), dovoz tvoří 25,1 % ročníku (43 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Benzín 96 kW (50,9 %), 3.0 Benzín 140 kW (45,0 %), 3.0 Benzín+LPG 140 kW (2,3 %).
Barevně převládá zelená-metal (26,9 %), druhá nejčastější je šedá-metal (25,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 650 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 94,8 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 250 383 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 186 390 až 317 711 km. To odpovídá asi 8 634 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (47,0 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 382 | 44,8 % |
| Brzdové zařízení | 214 | 25,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 142 | 16,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 115 | 13,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1997
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.2 Benzín 96 kW | 87 | 94,5 % | – |
| 3.0 Benzín 140 kW | 77 | 96,5 % | – |
Z registru vozidel
Složení Toyoty Camry 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo2,3 % · 1 vozidlo
- země neurčena97,7 % · 42 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha21,5 % · 140 prohlídek
- Středočeský kraj14,9 % · 97 prohlídek
- Moravskoslezský kraj9,4 % · 61 prohlídek
- ostatní54,2 % · 352 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza26,9 % · 46 vozidel
- Šedá metalíza25,7 % · 44 vozidel
- Modrá metalíza9,9 % · 17 vozidel
- Zelená tmavá7,0 % · 12 vozidel
- Hnědá metalíza6,4 % · 11 vozidel
- ostatní24,0 % · 41 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 6,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Toyotu Camry 1997
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.