Toyota Camry 2020
Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 238 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 467 500 Kčmedián 508 063 Kčdo 562 462 Kč
Ročník 2020 Toyoty Camry má v českých registrech 72 vozů. V provozu zůstává 67 vozů (93,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 32 vozů (44,4 %).
Jak ročník stárne
Toyoty Camry 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,5 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,4 % | - |
| 6 let | 96,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 131 kW (100,0 %).
Nejčastější barva je černá (45,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 238 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,9 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 3,3 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2019 (96,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 47,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 81 428 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 48 818 až 144 503 km. To odpovídá asi 13 571 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (68,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (44,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Benzín 131 kW | 72 | 98,3 % | 462 531 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 145 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 601 000 Kč |
| 100 000 km | 532 000 Kč |
| 150 000 km | 508 000 Kč |
| 200 000 km | 447 000 Kč |
| 250 000 km | 411 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Toyota Camry ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 508 063 Kč (při mediánovém nájezdu 145 171 km). Běžné rozpětí je od 467 500 do 562 462 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 582 518 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 448 212 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 601 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 411 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Toyoty Camry 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie46,9 % · 15 vozidel
- Polsko18,8 % · 6 vozidel
- Švédsko15,6 % · 5 vozidel
- Německo12,5 % · 4 vozidla
- Finsko3,1 % · 1 vozidlo
- ostatní země3,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha68,1 % · 192 prohlídek
- Středočeský kraj18,8 % · 53 prohlídek
- Jihomoravský kraj13,1 % · 37 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá45,8 % · 33 vozidel
- Hnědá29,2 % · 21 vozidel
- Bílá20,8 % · 15 vozidel
- Červená2,8 % · 2 vozidla
- Šedá1,4 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 71,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u Camry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,3 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Toyotu Camry 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.