Toyota Camry 1993

Evidováno
64
Způsobilost na STK
92,2 %
Ø nájezd (medián)
251 045 km
Dovezeno (32 ks)
50 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 139 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 26,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1993 eviduje registr Toyoty Camry 64 vozů. V provozu jich zůstává 12 vozů (18,8 %); ze zahraničí dovezeno 32 vozů (50,0 %).

Ročník 199392,2 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Benzín (78,1 %), 2.2 Benzín 100 kW (14,1 %), 3.0 Benzín (7,8 %).

Barevně převládá šedá-metal (21,9 %), druhá nejčastější je zelená-metal (15,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 139 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 92,2 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 92,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (94,4 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 251 045 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 205 185 až 291 509 km. To odpovídá asi 7 607 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (40,4 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (50,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
31×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
12×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
8×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
8×
6
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
7×
7
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
4×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
4×

Z registru vozidel

Složení Toyoty Camry 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 32 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj16,5 % · 23 prohlídek
  • Hlavní město Praha13,7 % · 19 prohlídek
  • Středočeský kraj10,8 % · 15 prohlídek
  • ostatní59,0 % · 82 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza21,9 % · 14 vozidel
  • Zelená metalíza15,6 % · 10 vozidel
  • Modrá metalíza12,5 % · 8 vozidel
  • Červená metalíza10,9 % · 7 vozidel
  • Bílá9,4 % · 6 vozidel
  • ostatní29,7 % · 19 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
60,0 %
evidováno u 45 vozů
Tažné zařízení
26,7 %
evidováno u 20 vozů
ABS
24,0 %
evidováno u 18 vozů
Airbag
18,7 %
evidováno u 14 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1993 je mezi ročníky Camry podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Toyoty Camry

Proklepněte konkrétní Toyotu Camry 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.