Toyota Camry 2019

Evidováno
70
Způsobilost na STK
96,7 %
Ø nájezd (medián)
83 507 km
Dovezeno (12 ks)
17 %

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 275 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 449 365 Kčmedián 519 900 Kčdo 529 900 Kč

V roce 2019 eviduje registr Toyoty Camry 70 vozů. V provozu jich zůstává 66 vozů (94,3 %); ze zahraničí dovezeno 12 vozů (17,1 %).

Ročník 201996,7 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Toyoty Camry 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,1 % -
6 let95,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 131 kW (100,0 %).

Nejčastější barva je hnědá (48,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 275 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 96,7 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2002 (93,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 49,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 83 507 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 47 105 až 131 756 km. To odpovídá asi 11 930 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (61,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
8×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
6×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
3×
5
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
2×
6
Vozidlo, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.9.2
2×
7
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
2×

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
2.5 Benzín 131 kW7096,7 %520 000 Kč

Cenový odhad

449 365
od Kč
519 900
medián Kč
529 900
do Kč

Při nájezdu kolem 146 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km609 000 Kč
100 000 km541 000 Kč
150 000 km520 000 Kč
200 000 km453 000 Kč
250 000 km418 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Toyota Camry ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 519 900 Kč (při mediánovém nájezdu 146 000 km). Běžné rozpětí je od 449 365 do 529 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 571 848 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 389 900 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 609 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 418 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Toyoty Camry 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie41,7 % · 5 vozidel
  • Německo16,7 % · 2 vozidla
  • Slovensko16,7 % · 2 vozidla
  • Litevská republika8,3 % · 1 vozidlo
  • Polsko8,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní země8,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha51,3 % · 141 prohlídek
  • Středočeský kraj19,6 % · 54 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,0 % · 33 prohlídek
  • ostatní17,1 % · 47 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Hnědá47,9 % · 34 vozidel
  • Černá21,1 % · 15 vozidel
  • Bílá15,5 % · 11 vozidel
  • Šedá8,5 % · 6 vozidel
  • Červená7,0 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 65,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2019 patří u Camry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Toyoty Camry

Proklepněte konkrétní Toyotu Camry 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.