Toyota Camry 1991

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 55 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
55
Způsobilost na STK
95,8 %
Ø nájezd (medián)
205 394 km
Dovezeno (37 ks)
67 %

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 127 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1991 eviduje registr Toyoty Camry 55 vozů. V provozu jich zůstává 8 vozů (14,5 %); ze zahraničí dovezeno 37 vozů (67,3 %).

Ročník 199195,8 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Benzín (36,4 %), 2.0 Benzín (30,9 %), 3.0 Benzín (20,0 %).

Barevně převládá červená-metal (20,0 %), druhá nejčastější je šedá-metal (18,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 127 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1990 (92,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nezvykle vysoký podíl závad kategorie C (3,8 %), tedy nebezpečných závad, které vozidlo v STK diskvalifikují.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 205 394 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 163 425 až 249 328 km. To odpovídá asi 5 868 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (40,7 %), pak následují Olomoucký kraj a Liberecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (67,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
13×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
6×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
5×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
5×
5
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
5×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
5×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
4×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
3×

Z registru vozidel

Složení Toyoty Camry 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 37 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha8,7 % · 11 prohlídek
  • Liberecký kraj6,3 % · 8 prohlídek
  • Olomoucký kraj6,3 % · 8 prohlídek
  • ostatní78,7 % · 100 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená metalíza20,0 % · 11 vozidel
  • Šedá metalíza18,2 % · 10 vozidel
  • Modrá metalíza12,7 % · 7 vozidel
  • Zelená metalíza10,9 % · 6 vozidel
  • Bílá9,1 % · 5 vozidel
  • ostatní29,1 % · 16 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
51,6 %
evidováno u 32 vozů
ABS
16,1 %
evidováno u 10 vozů
Tažné zařízení
14,5 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Toyoty Camry

Proklepněte konkrétní Toyotu Camry 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.