Kód motoru

Motor 5S-FE

Kompletní recenze motoru 5S-FE: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 96 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
96 kW
Výkon (131 k)
~2 164 cm³
Objem
8,8 l/100 km
Ø spotřeba
218 g/km
Ø CO₂
201 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 417 kg· Produkce 1992-2001· Ø stáří provozovaných vozidel 29,1 roku (medián 29 let)· Pořadí popularity #3440
Evidováno
209
V provozu
62
Způsobilost na STK
92,2 %
STK kontrol
988

Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 988 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

5S-FE je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 209 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Toyota.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 2 164 cm³ a výkonu 96 kW (130 HP). Vyráběl se v letech 1992–2001.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let1 kontrola · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let93,4 %121 kontrol
Stáří 13+ let91,4 %860 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km49 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km94,5 %272 kontrol
200 000–300 000 km92,1 %366 kontrol
Nad 300 000 km89,7 %340 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 988 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení44× (35,8 %)
Brzdové zařízení20× (16,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav19× (15,4 %)
Obtěžování okolí19× (15,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku11× (8,9 %)

Nejčastější závady STK pro motor 5S-FE

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
8×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
5×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
4×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×

Vozidla s motorem 5S-FE

Značka a modelPočet
Toyota Camry198
Toyota Celica4
Toyota Mr22
Toyota Camry 2.2 GL1
Toyota Camry 2.2 I1
Toyota Camry Solara1
Toyota Celica GT1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 5S-FE podle modelu.

Značka a modelSTK
Toyota Camry93,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 5S-FE nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Toyota Camry (1992–2007): 198 kusů
  • Toyota Celica (1990–1999): 4 kusy
  • Toyota Mr2 (1991): 2 kusy
  • Toyota Camry 2.2 GL: 1 kus
  • Toyota Camry 2.2 I: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 194 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1997 (90 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 15 vozidel s tímto motorem.

1997
1990 (1)2007 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj30 vozidel
Hlavní město Praha23 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 5S-FE podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod164 883 km
  • medián250 762 km
  • čtvrtina prohlídek nad318 396 km

Z 1 182 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19979025,6 %
19983225,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 5S-FE

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.