Seat Ateca 2018

1.4 Benzín 110 kW

Kód motoru: CZE

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~1 400 cm³
Objem
5,7 l/100 km
Ø spotřeba
129 g/km
Ø CO₂
197 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 398 kg· rozvor 2 652 mm· délka 4 364 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.

Evidováno
78
V provozu
77
Způsobilost na STK
97,5 %
STK kontrol
279

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 279 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 380 000 Kčmedián 400 620 Kčdo 421 648 Kč

1.4 Benzín 110 kW je první nejpočetnější motorizace u Seatu Atecy ročníku 2018. V registrech je evidováno 78 vozů (40,2 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CZE.

Tato motorizace97,5 %
Ročník celkem97,5 %
Model celkem97,7 %
Značka celkem93,9 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,9 %
100-200 000 km100,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,5 % (279 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 97,5 %).

Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,3 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 616 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

380 000
od Kč
400 620
medián Kč
421 648
do Kč

Při nájezdu kolem 121 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km448 000 Kč
100 000 km414 000 Kč
150 000 km375 000 Kč
200 000 km293 000 Kč
250 000 km265 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Benzín 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 400 620 Kč (při typickém nájezdu 121 218 km). Běžné rozmezí je 380 000–421 648 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2018 (391 691 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 448 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 265 000 Kč.

Jiné ročníky Seatu Atecy

Proklepněte konkrétní Seat Atecu 2018 1.4 Benzín 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.