Renault R19 1996
Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 1 518 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1996 Renaultu R19 má v českých registrech 516 vozů. V provozu zůstává 69 vozů (13,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 315 vozů (61,0 %).
Jak ročník stárne
Renaultu R19 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 12 let | 82,9 % | - |
| 14 let | 81,7 % | 130 000 až 200 000 km |
| 16 let | 80,4 % | 140 000 až 200 000 km |
| 18 let | 81,7 % | - |
| 20 let | 83,7 % | - |
| 22 let | 84,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.7 Benzín (34,7 %), 1.4 Benzín (23,3 %), 1.9 Nafta (16,3 %).
Barevně převládá zelená-metal (17,2 %), druhá nejčastější je červená-základní (14,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 518 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,4 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 2,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1995 (94,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 165 322 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 134 825 až 200 188 km. To odpovídá asi 5 511 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,7 %), pak následují Vysočina a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (61,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 2 772 | 44,8 % |
| Brzdové zařízení | 1 527 | 24,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 631 | 10,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 566 | 9,2 % |
| Řízení | 427 | 6,9 % |
| Výhledy | 160 | 2,6 % |
| Identifikace vozidla | 50 | 0,8 % |
| Jiné vybavení | 50 | 0,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Renaultu R19 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo1,9 % · 6 vozidel
- Rakousko0,3 % · 1 vozidlo
- země neurčena97,8 % · 308 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj32,5 % · 493 prohlídek
- Kraj Vysočina26,4 % · 401 prohlídek
- Jihomoravský kraj25,0 % · 380 prohlídek
- ostatní16,1 % · 244 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza17,2 % · 89 vozidel
- Červená základní14,7 % · 76 vozidel
- Červená metalíza11,8 % · 61 vozidel
- Modrá metalíza9,7 % · 50 vozidel
- Šedá metalíza8,3 % · 43 vozidel
- ostatní38,2 % · 197 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 710 vozů Renaultu R19 1996 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1996 je mezi ročníky R19 podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Renault R19 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.