Renault Koleos 2019
2.0 Nafta 130 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 188 prohlídek)
Cenový odhadod 333 116 Kčmedián 362 100 Kčdo 408 523 Kč
První nejpočetnější motorizace u Renaultu Koleosu ročníku 2019 je 2.0 Nafta 130 kW - registr eviduje 49 vozů (74,2 % z celkového ročníku).
Jde o 2.0 dCi M9R z rodiny Renault M9R.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 94,4 % |
| 100-200 000 km | 97,8 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 96,3 % (188 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu) mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 94,6 %).
Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).
Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 2.0 Nafta 140 kW (92,4 %).
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 137 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 436 000 Kč |
| 100 000 km | 392 000 Kč |
| 150 000 km | 347 000 Kč |
| 200 000 km | 302 000 Kč |
| 250 000 km | 264 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.0 Nafta 130 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 362 100 Kč (při typickém nájezdu 136 861 km). Běžné rozmezí je 333 116–408 523 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2019 (403 973 Kč) je tato motorizace o 10 % níže.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 436 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 264 000 Kč.
Doporučení
V ročníku 2019 je to datově bezpečnější varianta.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).