Renault Koleos 2008

Evidováno
130
Způsobilost na STK
93,6 %
Ø nájezd (medián)
160 920 km
Dovezeno (56 ks)
43 %

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 1 300 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 87 444 Kčmedián 99 000 Kčdo 132 529 Kč

V roce 2008 eviduje registr Renaultu Koleosu 130 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 107 vozů (82,3 %); ze zahraničí dovezeno 56 vozů (43,1 %).

Ročník 200893,5 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem92,6 %

Jak ročník stárne

Renaultu Koleosu 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 12 let a 16 let klesla plná způsobilost o 1,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let93,6 % -
14 let94,4 % -
16 let92,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (70,8 %), 2.0 Nafta 127 kW (23,1 %), 2.5 Benzín 126 kW (3,8 %).

Barevně převládá šedá-metal (19,2 %), druhá nejčastější je černá (17,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 300 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 160 920 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 109 202 až 206 416 km. To odpovídá asi 8 940 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (43,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku55030,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení48126,2 %
Brzdové zařízení31417,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1659,0 %
Řízení1437,8 %
Výhledy1337,2 %
Identifikace vozidla502,7 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
214×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
177×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
159×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
155×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
100×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
100×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
77×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
65×

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW9294,0 %99 000 Kč

Cenový odhad

87 444
od Kč
99 000
medián Kč
132 529
do Kč

Při nájezdu kolem 213 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km151 000 Kč
150 000 km121 000 Kč
200 000 km101 000 Kč
250 000 km87 000 Kč
300 000 km73 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Renault Koleosu ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 99 000 Kč (při mediánovém nájezdu 212 500 km). Běžné rozpětí je od 87 444 do 132 529 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 139 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 71 867 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 151 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 73 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Renaultu Koleosu 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo41,1 % · 23 vozidel
  • Itálie23,2 % · 13 vozidel
  • Francie16,1 % · 9 vozidel
  • Rakousko8,9 % · 5 vozidel
  • Švýcarsko3,6 % · 2 vozidla
  • ostatní země5,4 % · 3 vozidla
  • země neurčena1,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,5 % · 254 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj15,7 % · 204 prohlídek
  • Hlavní město Praha15,6 % · 203 prohlídek
  • ostatní49,2 % · 639 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza19,2 % · 25 vozidel
  • Černá17,7 % · 23 vozidel
  • Šedá16,9 % · 22 vozidel
  • Černá metalíza16,2 % · 21 vozidel
  • Stříbrná metalíza14,6 % · 19 vozidel
  • ostatní15,4 % · 20 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
57,2 %
evidováno u 139 vozů
ABS
39,1 %
evidováno u 95 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 48,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 98,3 %EURO 6 · 0,8 %EURO 5 · 0,8 %

Jiné ročníky Renaultu Koleosu

Proklepněte konkrétní Renault Koleos 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.