Renault Koleos 2019
Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 259 prohlídek)
Cenový odhadod 341 110 Kčmedián 403 973 Kčdo 450 000 Kč
Ročník 2019 Renaultu Koleosu má v českých registrech 66 vozů. V provozu zůstává 65 vozů (98,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 9 vozů (13,6 %).
Jak ročník stárne
Renaultu Koleosu 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,3 % | - |
| 6 let | 95,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 130 kW (74,2 %), 2.0 Nafta 140 kW (25,8 %).
Nejčastější barva je černá (31,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 259 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 94,6 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,6 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2018 (95,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 39,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 72 666 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 41 718 až 107 492 km. To odpovídá asi 10 381 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (38,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (13,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 130 kW | 49 | 96,3 % | 362 100 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 120 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 476 000 Kč |
| 100 000 km | 426 000 Kč |
| 150 000 km | 377 000 Kč |
| 200 000 km | 328 000 Kč |
| 250 000 km | 287 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Koleosu ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 403 973 Kč (při mediánovém nájezdu 120 000 km). Běžné rozpětí je od 341 110 do 450 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 499 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 291 200 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 476 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 287 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Koleosu 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo77,8 % · 7 vozidel
- Itálie11,1 % · 1 vozidlo
- Švédsko11,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha37,8 % · 98 prohlídek
- Středočeský kraj30,5 % · 79 prohlídek
- Jihomoravský kraj29,3 % · 76 prohlídek
- ostatní2,3 % · 6 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá31,8 % · 21 vozidel
- Černá31,8 % · 21 vozidel
- Šedá15,2 % · 10 vozidel
- Červená12,1 % · 8 vozidel
- Modrá6,1 % · 4 vozidla
- ostatní3,0 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 65,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Renault Koleos 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.