Renault Koleos 2018

2.0 Nafta 130 kW

Kód motoru: M9R A8 · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
130 kW
Výkon (177 k)
~2 000 cm³
Objem
5,9 l/100 km
Ø spotřeba
156 g/km
Ø CO₂
202 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 817 kg· rozvor 2 705 mm· délka 4 670 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
64
V provozu
61
Způsobilost na STK
96,1 %
STK kontrol
284

Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 284 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 379 783 Kčmedián 400 000 Kčdo 434 000 Kč

V nabídce Renaultu Koleosu ročníku 2018 obsadila motorizace 2.0 Nafta 130 kW první pozici: 64 vozů (87,7 % ročníku).

Jde o 2.0 dCi M9R z rodiny Renault M9R.

Tato motorizace96,1 %
Ročník celkem95,9 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem92,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,0 %
100-200 000 km96,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,1 % (284 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 95,9 %).

Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.6 Nafta 96 kW (96,7 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,2 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 473 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 64 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

M9R A8
93,8 %60 ks
M9R 2 8
3,1 %2 ks
M9R A 8
3,1 %2 ks

Cenový odhad

379 783
od Kč
400 000
medián Kč
434 000
do Kč

Při nájezdu kolem 123 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km471 000 Kč
100 000 km423 000 Kč
150 000 km375 000 Kč
200 000 km325 000 Kč
250 000 km289 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 130 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 400 000 Kč (při typickém nájezdu 122 778 km). Běžné rozmezí je 379 783–434 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2018 (385 999 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 471 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 289 000 Kč.

Jiné ročníky Renaultu Koleosu

Proklepněte konkrétní Renault Koleos 2018 2.0 Nafta 130 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.