Renault Koleos 2012

2.0 Nafta 110 kW

Kód motoru: M9R X 8 · 6 kódových variant

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 000 cm³
Objem
6,5 l/100 km
Ø spotřeba
170 g/km
Ø CO₂
181 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 755 kg· rozvor 2 690 mm· délka 4 520 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
113
V provozu
107
Způsobilost na STK
94,4 %
STK kontrol
947

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 947 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 112 249 Kčmedián 131 495 Kčdo 162 499 Kč

2.0 Nafta 110 kW je první nejpočetnější motorizace u Renaultu Koleosu ročníku 2012. V registrech je evidováno 113 vozů (85,0 % ročníku).

Jde o 2.0 dCi M9R z rodiny Renault M9R.

Tato motorizace94,4 %
Ročník celkem93,8 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem92,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km96,5 %
100-200 000 km92,8 %
200-300 000 km90,6 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,4 % (947 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2012 (ročník průměrně 93,8 %).

Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 2.0 Nafta 127 kW (92,3 %).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 110 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,97×
Prachovka na hnacím hřídeli kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1A1,55×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 391 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.113 let135
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.114 let747

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

8,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P2A0029×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 478 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 113 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:

M9R X 8
55,8 %63 ks
M9R 2 8
24,8 %28 ks
M9R H 8
13,3 %15 ks
M9R Z 8
3,5 %4 ks
M9RX8
1,8 %2 ks

Cenový odhad

112 249
od Kč
131 495
medián Kč
162 499
do Kč

Při nájezdu kolem 153 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km192 000 Kč
100 000 km155 000 Kč
150 000 km132 000 Kč
200 000 km113 000 Kč
250 000 km99 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 131 495 Kč (při typickém nájezdu 152 892 km). Běžné rozmezí je 112 249–162 499 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2012 (119 000 Kč) je tato motorizace o 10 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 192 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 99 000 Kč.

Jiné ročníky Renaultu Koleosu

Proklepněte konkrétní Renault Koleos 2012 2.0 Nafta 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.