Peugeot Rifter 2024
Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti, z 174 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 489 547 Kčmedián 519 500 Kčdo 606 882 Kč
Peugeot Rifter ročníku 2024 má v ČR 106 vozů. V provozu jich zůstává 101 vozů (95,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,9 % (1 vůz).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 96 kW (69,8 %), 1.5 Nafta 75 kW (20,8 %), 1.2 Benzín 81 kW (9,4 %).
Nejčastější barva je bílá (34,9 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 174 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 98,8 %. Model jako celek dosahuje 96,0 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 12 536 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 4 496 až 21 229 km. To odpovídá asi 6 268 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (35,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.
Podíl dovozů (0,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2024
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Nafta 96 kW | 74 | 99,2 % | 603 476 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 30 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 528 000 Kč |
| 50 000 km | 485 000 Kč |
| 75 000 km | 452 000 Kč |
| 100 000 km | 421 000 Kč |
| 125 000 km | 381 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Peugeot Rifteru ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 519 500 Kč (při mediánovém nájezdu 30 120 km). Běžné rozpětí je od 489 547 do 606 882 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 659 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 425 739 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 528 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 381 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Peugeotu Rifteru 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Slovensko100,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha8,6 % · 15 prohlídek
- Středočeský kraj8,0 % · 14 prohlídek
- Jihočeský kraj7,5 % · 13 prohlídek
- ostatní75,9 % · 132 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá34,9 % · 37 vozidel
- Modrá26,4 % · 28 vozidel
- Zelená20,8 % · 22 vozidel
- Šedá14,2 % · 15 vozidel
- Černá3,8 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 719 vozů Peugeotu Rifteru 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2024 patří u Rifteru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Peugeot Rifter 2024
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.