Opel Corsa 1992

Evidováno
816
Způsobilost na STK
96,1 %
Ø nájezd (medián)
74 416 km
Dovezeno (473 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 1 544 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 31,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1992 Opelu Corsy má v českých registrech 816 vozů. V provozu zůstává 72 vozů (8,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 473 vozů (58,0 %).

Ročník 199296,1 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Corsy 1992 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let88,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín (64,2 %), 1.4 Benzín (15,1 %), 1.5 Nafta (12,0 %).

Barevně převládá červená-základní (23,0 %), druhá nejčastější je bílá (19,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 544 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 96,1 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy o 2,4 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 74 416 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 34 182 až 98 061 km. To odpovídá asi 2 189 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (40,0 %), pak následují Středočeský kraj a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (58,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku32249,7 %
Brzdové zařízení16325,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9114,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7211,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
113×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
72×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
72×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
39×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
31×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
27×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
26×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
25×

Motorizace ročníku 1992

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 33 kW4698,1 %–

Z registru vozidel

Složení Opelu Corsy 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo0,8 % · 4 vozidla
  • Itálie0,2 % · 1 vozidlo
  • Rakousko0,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,7 % · 467 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj5,3 % · 82 prohlídek
  • Středočeský kraj4,4 % · 68 prohlídek
  • Pardubický kraj3,6 % · 55 prohlídek
  • ostatní86,7 % · 1 339 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní23,0 % · 188 vozidel
  • Bílá19,9 % · 162 vozidel
  • Černá13,5 % · 110 vozidel
  • Červená tmavá7,4 % · 60 vozidel
  • Šedá metalíza6,5 % · 53 vozidel
  • ostatní29,8 % · 243 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
52,9 %
evidováno u 430 vozů
Tažné zařízení
12,8 %
evidováno u 104 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 812 vozů Opelu Corsy 1992 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
4,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
9,0 %
vyvezeno 2,3 % · zaniklo 86,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1992 patří u Corsy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,4 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Opelu Corsy

Proklepněte konkrétní Opel Corsu 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.