Opel Corsa 2019

Evidováno
167
Způsobilost na STK
97,2 %
Ø nájezd (medián)
32 518 km
Dovezeno (9 ks)
5 %

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 630 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 159 900 Kčmedián 175 000 Kčdo 188 051 Kč

Opel Corsa ročníku 2019 má v ČR 167 vozů. V provozu jich zůstává 165 vozů (98,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 5,4 % (9 vozů).

Ročník 201997,2 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Corsy 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,0 %20 000 až 40 000 km
6 let97,1 %30 000 až 60 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 66 kW (38,9 %), 1.2 Benzín 51 kW (37,1 %), 1.4 Benzín 74 kW (10,8 %).

Barevně převládá modrá (27,5 %), druhá nejčastější je červená (25,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 630 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy o 3,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 43,8 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 32 518 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 18 107 až 52 365 km. To odpovídá asi 4 645 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (40,7 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (5,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
14×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
8×
3
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
8×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
8×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
7×
6
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
6×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
6×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
6×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,3 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 833 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 66 kW6597,1 %173 197 Kč
1.2 Benzín 51 kW6296,8 %180 844 Kč

Cenový odhad

159 900
od Kč
175 000
medián Kč
188 051
do Kč

Při nájezdu kolem 85 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km210 000 Kč
50 000 km193 000 Kč
75 000 km177 000 Kč
100 000 km172 000 Kč
125 000 km160 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Opel Corsy ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 175 000 Kč (při mediánovém nájezdu 85 390 km). Běžné rozpětí je od 159 900 do 188 051 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 215 200 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 140 205 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 210 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 160 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Opelu Corsy 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo77,8 % · 7 vozidel
  • Belgie11,1 % · 1 vozidlo
  • Rakousko11,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha40,7 % · 257 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj32,4 % · 205 prohlídek
  • Jihomoravský kraj26,9 % · 170 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá27,2 % · 46 vozidel
  • Červená25,4 % · 43 vozidel
  • Bílá24,9 % · 42 vozidel
  • Šedá20,1 % · 34 vozidel
  • Černá2,4 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
10,3 %
evidováno u 52 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 54,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,3 %EURO 2 · 0,4 %EURO 4 · 0,4 %

Majitelé a osud v registru

Z 507 vozů Opelu Corsy 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
42,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
94,3 %
vyvezeno 5,1 % · zaniklo 0,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2019 patří u Corsy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Opelu Corsy

Proklepněte konkrétní Opel Corsu 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.