Opel Corsa 2018

Evidováno
132
Způsobilost na STK
96,7 %
Ø nájezd (medián)
42 181 km
Dovezeno (7 ks)
5 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 608 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 157 097 Kčmedián 169 563 Kčdo 180 632 Kč

Opel Corsa ročníku 2018 má v ČR 132 vozů. V provozu jich zůstává 129 vozů (97,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 5,3 % (7 vozů).

Ročník 201896,7 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Corsy 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 4,9 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,1 %20 000 až 50 000 km
6 let95,2 %30 000 až 70 000 km
8 let93,2 %40 000 až 90 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 51 kW (47,7 %), 1.4 Benzín 66 kW (29,5 %), 1.4 Benzín 55 kW (11,4 %).

Barevně převládá modrá (26,5 %), druhá nejčastější je bílá (25,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 608 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 96,7 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy o 2,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 40,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 42 181 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 24 474 až 69 492 km. To odpovídá asi 5 273 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (36,6 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (5,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení8662,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5237,7 %

Nejčastější závady STK

1
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
28×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
28×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
23×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
15×
5
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
14×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
12×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
10×
8
Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku.
Brzdové zařízení · kód 1.4.2.1.1
10×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,6 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 331 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 51 kW6397,0 %160 000 Kč

Cenový odhad

157 097
od Kč
169 563
medián Kč
180 632
do Kč

Při nájezdu kolem 86 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km207 000 Kč
50 000 km188 000 Kč
75 000 km172 000 Kč
100 000 km166 000 Kč
125 000 km154 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Opel Corsy ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 169 563 Kč (při mediánovém nájezdu 85 900 km). Běžné rozpětí je od 157 097 do 180 632 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 192 780 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 140 011 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 207 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 154 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Opelu Corsy 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo57,1 % · 4 vozidla
  • Belgie14,3 % · 1 vozidlo
  • Rakousko14,3 % · 1 vozidlo
  • Rumunsko14,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha36,6 % · 300 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj33,2 % · 272 prohlídek
  • Jihomoravský kraj30,2 % · 247 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá26,3 % · 35 vozidel
  • Bílá25,6 % · 34 vozidel
  • Červená23,3 % · 31 vozidel
  • Šedá20,3 % · 27 vozidel
  • Černá4,5 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
9,1 %
evidováno u 59 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 63,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 97,6 %EURO 5 · 1,9 %EURO 4 · 0,5 %

Majitelé a osud v registru

Z 645 vozů Opelu Corsy 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
42,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,8 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
93,8 %
vyvezeno 5,1 % · zaniklo 0,8 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2018 patří u Corsy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Opelu Corsy

Proklepněte konkrétní Opel Corsu 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.