Opel Corsa 2021

Evidováno
128
Způsobilost na STK
98,1 %
Ø nájezd (medián)
25 932 km
Dovezeno (16 ks)
13 %

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti, z 324 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 237 329 Kčmedián 277 684 Kčdo 338 812 Kč

Ročník 2021 Opelu Corsy má v českých registrech 128 vozů. V provozu zůstává 123 vozů (96,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 16 vozů (12,5 %).

Ročník 202198,1 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Corsy 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,6 %20 000 až 40 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 55 kW (43,8 %), 1.2 Benzín 74 kW (38,3 %), Elektro 100 kW (13,3 %).

Nejčastější barva je oranžová (32,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 324 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 98,1 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy o 4,4 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nezvykle vysoký podíl závad kategorie C (3,8 %), tedy nebezpečných závad, které vozidlo v STK diskvalifikují.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 25 932 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 9 173 až 44 582 km. To odpovídá asi 5 186 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (63,1 %), pak následují Ústecký kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (12,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
15×
2
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
4×
3
Nestandardní chování motoru vozidla znemožňující další měření.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.8
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.6.1
2×
5
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
2×
6
Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem
Jiné vybavení · kód 7.5.1.1
1×
7
Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou.
Výhledy · kód 3.3.4.1
1×
8
Některý ostřikovač čelního skla nefunguje nebo chybí nebo neostřikuje dostatečně stíranou plochu před řidičem (seřízení).
Výhledy · kód 3.5.1.3
1×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 55 kW5697,8 %239 188 Kč
1.2 Benzín 74 kW4999,2 %284 450 Kč

Cenový odhad

237 329
od Kč
277 684
medián Kč
338 812
do Kč

Při nájezdu kolem 63 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km314 000 Kč
50 000 km291 000 Kč
75 000 km272 000 Kč
100 000 km258 000 Kč
125 000 km244 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Opel Corsy ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 277 684 Kč (při mediánovém nájezdu 63 310 km). Běžné rozpětí je od 237 329 do 338 812 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 378 998 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 194 287 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 314 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 244 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Opelu Corsy 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 8 vozidel
  • Nizozemsko18,8 % · 3 vozidla
  • Belgie12,5 % · 2 vozidla
  • Polsko12,5 % · 2 vozidla
  • Maďarsko6,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha63,1 % · 258 prohlídek
  • Ústecký kraj19,1 % · 78 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,8 % · 73 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Oranžová32,0 % · 41 vozidel
  • Červená22,7 % · 29 vozidel
  • Modrá18,8 % · 24 vozidel
  • Bílá12,5 % · 16 vozidel
  • Šedá12,5 % · 16 vozidel
  • ostatní1,6 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 39,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,2 %EURO 5 · 0,8 %

Majitelé a osud v registru

Z 628 vozů Opelu Corsy 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
64,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
70,9 %
vyvezeno 28,7 % · zaniklo 0,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2021 patří u Corsy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,4 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Opelu Corsy

Proklepněte konkrétní Opel Corsu 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.