Opel Corsa 1991

Evidováno
1 115
Způsobilost na STK
95,7 %
Ø nájezd (medián)
78 845 km
Dovezeno (623 ks)
56 %

Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 2 073 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Opel Corsu ročníku 1991 eviduje registr 1 115 vozů. Aktivně jezdí 118 vozů (10,6 %), dovoz tvoří 55,9 % ročníku (623 vozů).

Ročník 199195,7 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Corsy 1991 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let82,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín (60,1 %), 1.4 Benzín (22,5 %), 1.5 Nafta (8,1 %).

Barevně převládá červená-základní (28,4 %), druhá nejčastější je bílá (21,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 2 073 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 95,7 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 2,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 78 845 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 43 128 až 108 150 km. To odpovídá asi 2 253 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,1 %), pak následují Ústecký kraj a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (55,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku31447,1 %
Brzdové zařízení14421,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11016,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9914,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
132×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
63×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
54×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
43×
5
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
33×
6
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
33×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
33×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
25×

Z registru vozidel

Složení Opelu Corsy 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,0 % · 6 vozidel
  • Německo (NDR)0,2 % · 1 vozidlo
  • Rakousko0,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,7 % · 615 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj4,2 % · 87 prohlídek
  • Ústecký kraj4,0 % · 82 prohlídek
  • Pardubický kraj3,8 % · 79 prohlídek
  • ostatní88,0 % · 1 825 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní28,4 % · 317 vozidel
  • Bílá21,2 % · 236 vozidel
  • Černá11,1 % · 124 vozidel
  • Šedá metalíza6,5 % · 73 vozidel
  • Červená tmavá5,5 % · 61 vozidel
  • ostatní27,3 % · 304 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
51,7 %
evidováno u 567 vozů
Tažné zařízení
12,6 %
evidováno u 138 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 75,0 %EURO 2 · 25,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 095 vozů Opelu Corsy 1991 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
4,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
10,9 %
vyvezeno 1,8 % · zaniklo 84,8 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1991 patří u Corsy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Opelu Corsy

Proklepněte konkrétní Opel Corsu 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.