Nissan Pathfinder 2011

2.5 Nafta 140 kW

Kód motoru: YD25 · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
140 kW
Výkon (190 k)
~2 500 cm³
Objem
8,6 l/100 km
Ø spotřeba
225 g/km
Ø CO₂
186 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 2 181 kg· rozvor 2 852 mm· délka 4 813 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
66
V provozu
58
Způsobilost na STK
95,7 %
STK kontrol
657

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 657 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 230 000 Kčmedián 240 000 Kčdo 280 000 Kč

2.5 Nafta 140 kW je první nejpočetnější motorizace u Nissanu Pathfinderu ročníku 2011. V registrech je evidováno 66 vozů (68,8 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem YD25 (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,7 %
Ročník celkem94,8 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km91,7 %
100-200 000 km94,9 %
200-300 000 km96,4 %
nad 300 000 km97,3 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,7 % (657 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2011 (ročník průměrně 94,8 %).

Plnou způsobilost mělo 95,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 3.0 Nafta 170 kW (92,3 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,8 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 397 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 66 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

YD25
97,0 %64 ks
YD25DDTI
1,5 %1 ks
YD 25
1,5 %1 ks

Cenový odhad

230 000
od Kč
240 000
medián Kč
280 000
do Kč

Při nájezdu kolem 221 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km382 000 Kč
150 000 km312 000 Kč
200 000 km260 000 Kč
250 000 km227 000 Kč
300 000 km201 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.5 Nafta 140 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 240 000 Kč (při typickém nájezdu 221 000 km). Běžné rozmezí je 230 000–280 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2011 (239 872 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 382 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 201 000 Kč.

Jiné ročníky Nissanu Pathfinderu

Proklepněte konkrétní Nissan Pathfinder 2011 2.5 Nafta 140 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.