Nissan Pathfinder 2011
Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 961 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 221 653 Kčmedián 239 872 Kčdo 274 137 Kč
Ročník 2011 Nissanu Pathfinderu má v českých registrech 96 vozů. V provozu zůstává 83 vozů (86,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 25 vozů (26,0 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 140 kW (68,8 %), 3.0 Nafta 170 kW (31,2 %).
Barevně převládá šedá (29,2 %), druhá nejčastější je černá (21,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 961 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 94,8 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2010 (93,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 184 244 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 133 041 až 232 277 km. To odpovídá asi 12 283 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (37,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 581 | 46,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 209 | 16,5 % |
| Brzdové zařízení | 192 | 15,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 119 | 9,4 % |
| Řízení | 84 | 6,6 % |
| Výhledy | 79 | 6,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2011
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 140 kW | 66 | 95,7 % | 240 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 247 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 326 000 Kč |
| 200 000 km | 271 000 Kč |
| 250 000 km | 240 000 Kč |
| 300 000 km | 215 000 Kč |
| 350 000 km | 195 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Nissan Pathfinderu ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 239 872 Kč (při mediánovém nájezdu 247 000 km). Běžné rozpětí je od 221 653 do 274 137 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 379 078 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 181 050 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 326 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 195 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Nissanu Pathfinderu 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo60,0 % · 15 vozidel
- Španělsko12,0 % · 3 vozidla
- Francie4,0 % · 1 vozidlo
- Itálie4,0 % · 1 vozidlo
- Nizozemsko4,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země8,0 % · 2 vozidla
- země neurčena8,0 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha20,6 % · 198 prohlídek
- Středočeský kraj18,8 % · 181 prohlídek
- Jihomoravský kraj16,1 % · 155 prohlídek
- ostatní44,4 % · 427 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá29,2 % · 28 vozidel
- Černá21,9 % · 21 vozidel
- Bílá13,5 % · 13 vozidel
- Hnědá8,3 % · 8 vozidel
- Černá metalíza7,3 % · 7 vozidel
- ostatní19,8 % · 19 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 45,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2011 patří u Pathfinderu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Nissan Pathfinder 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.