Mercedes-Benz GLK 2014
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 51 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 347 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 289 000 Kčmedián 323 000 Kčdo 389 990 Kč
Mercedes-Benz GLK ročníku 2014 má v ČR 51 vozů. V provozu jich zůstává 46 vozů (90,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 39,2 % (20 vozů).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz GLK 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 2,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,4 % | - |
| 6 let | 98,2 % | - |
| 8 let | 99,1 % | - |
| 10 let | 94,4 % | - |
| 12 let | 93,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 125 kW (76,5 %), 2.1 Nafta 150 kW (13,7 %), 3.0 Nafta 195 kW (9,8 %).
Nejčastější barva je černá (37,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 347 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 96,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 109 101 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 70 052 až 156 444 km. To odpovídá asi 9 092 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (51,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (39,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 199 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 444 000 Kč |
| 150 000 km | 371 000 Kč |
| 200 000 km | 316 000 Kč |
| 250 000 km | 283 000 Kč |
| 300 000 km | 231 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Mercedes-Benz GLK ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 323 000 Kč (při mediánovém nájezdu 199 000 km). Běžné rozpětí je od 289 000 do 389 990 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 531 161 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 102 819 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 444 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 231 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz GLK 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo70,0 % · 14 vozidel
- Itálie10,0 % · 2 vozidla
- Lucembursko5,0 % · 1 vozidlo
- Rakousko5,0 % · 1 vozidlo
- Slovensko5,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země5,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha51,1 % · 277 prohlídek
- Jihomoravský kraj25,3 % · 137 prohlídek
- Středočeský kraj23,6 % · 128 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá37,3 % · 19 vozidel
- Bílá25,5 % · 13 vozidel
- Šedá19,6 % · 10 vozidel
- Hnědá7,8 % · 4 vozidla
- Červená5,9 % · 3 vozidla
- ostatní3,9 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 53,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2014 patří u GLK k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz GLK 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.