Mercedes-Benz GLC 2020

Evidováno
244
Způsobilost na STK
98,9 %
Ø nájezd (medián)
59 619 km
Dovezeno (61 ks)
25 %

Způsobilé na 30 dnů 1,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti, z 842 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 696 117 Kčmedián 785 010 Kčdo 897 546 Kč

Mercedes-Benz GLC ročníku 2020 má v ČR 244 vozů. V provozu jich zůstává 229 vozů (93,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 25,0 % (61 vozů).

Ročník 202098,9 %
Model celkem98,8 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz GLC 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,8 %40 000 až 80 000 km
6 let98,6 %60 000 až 120 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 143 kW (39,8 %), 2.0 Benzín 145 kW (14,8 %), 2.0 Nafta 180 kW (14,8 %).

Nejčastější barva je šedá (40,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 842 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 98,9 %. Model jako celek dosahuje 98,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 37,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 59 619 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 36 783 až 90 076 km. To odpovídá asi 9 936 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (56,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
44×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
7×
3
Referenční nebo přeběhové otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.6
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem
Jiné vybavení · kód 7.5.1.1
3×
5
Překročení max. přípustných otáček motoru (omezovače).
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.7
3×
6
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin).
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.5.1
2×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
2×
8
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
2×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,8 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 056 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2020

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 143 kW9798,8 %774 056 Kč

Cenový odhad

696 117
od Kč
785 010
medián Kč
897 546
do Kč

Při nájezdu kolem 112 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km920 000 Kč
100 000 km804 000 Kč
150 000 km707 000 Kč
200 000 km603 000 Kč
250 000 km589 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz GLC ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 785 010 Kč (při mediánovém nájezdu 111 826 km). Běžné rozpětí je od 696 117 do 897 546 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 049 601 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 627 424 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 920 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 589 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz GLC 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo67,2 % · 41 vozidel
  • Dánsko6,6 % · 4 vozidla
  • Itálie6,6 % · 4 vozidla
  • Švédsko4,9 % · 3 vozidla
  • Rakousko3,3 % · 2 vozidla
  • ostatní země9,8 % · 6 vozidel
  • země neurčena1,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha56,8 % · 552 prohlídek
  • Středočeský kraj22,7 % · 221 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,5 % · 199 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá40,6 % · 99 vozidel
  • Černá24,2 % · 59 vozidel
  • Bílá19,3 % · 47 vozidel
  • Modrá10,2 % · 25 vozidel
  • Červená5,7 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
44,1 %
evidováno u 446 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 61,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 012 vozů Mercedes-Benz GLC 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
87,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
76,6 %
vyvezeno 14,2 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz GLC

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz GLC 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.