Mercedes-Benz GLC 2022

Evidováno
211
Způsobilost na STK
99,2 %
Ø nájezd (medián)
37 457 km
Dovezeno (36 ks)
17 %

Způsobilé na 30 dnů 0,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,8 % bez plné způsobilosti, z 532 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 839 000 Kčmedián 948 000 Kčdo 1 070 497 Kč

Mercedes-Benz GLC ročníku 2022 má v ČR 211 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 200 vozů (94,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 17,1 % (36 vozů).

Ročník 202299,2 %
Model celkem98,8 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz GLC 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,5 %40 000 až 80 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 143 kW (38,9 %), 2.0 Benzín 145 kW (15,2 %), 2.0 Nafta 120 kW (10,4 %).

Nejčastější barva je černá (32,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 532 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 99,2 %. Model jako celek dosahuje 98,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 99,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 37 457 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 21 104 až 66 049 km. To odpovídá asi 9 364 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (56,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
23×
2
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
2×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
1×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vozidlo nelze spolehlivě nastartovat.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.13.1
1×
5
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
1×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1×
7
U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1
1×
8
Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.8.1.1.1
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 143 kW82100,0 %892 569 Kč

Cenový odhad

839 000
od Kč
948 000
medián Kč
1 070 497
do Kč

Při nájezdu kolem 81 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 096 000 Kč
50 000 km1 025 000 Kč
75 000 km953 000 Kč
100 000 km908 000 Kč
125 000 km844 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz GLC ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 948 000 Kč (při mediánovém nájezdu 80 856 km). Běžné rozpětí je od 839 000 do 1 070 497 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 270 762 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 780 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 096 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 844 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz GLC 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo77,8 % · 28 vozidel
  • Itálie5,6 % · 2 vozidla
  • Švédsko5,6 % · 2 vozidla
  • Finsko2,8 % · 1 vozidlo
  • Polsko2,8 % · 1 vozidlo
  • ostatní země5,6 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha52,3 % · 278 prohlídek
  • Středočeský kraj23,1 % · 123 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,9 % · 90 prohlídek
  • ostatní7,7 % · 41 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá32,4 % · 69 vozidel
  • Šedá31,9 % · 68 vozidel
  • Bílá19,2 % · 41 vozidel
  • Modrá12,2 % · 26 vozidel
  • Červená4,2 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
48,0 %
evidováno u 405 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 89,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 843 vozů Mercedes-Benz GLC 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
88,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
87,2 %
vyvezeno 7,6 % · zaniklo 0,4 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz GLC

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz GLC 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.