Mercedes-Benz GLC 2023

Evidováno
199
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
17 126 km
Dovezeno (37 ks)
19 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 403 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 1 149 000 Kčmedián 1 291 490 Kčdo 1 419 130 Kč

Mercedes-Benz GLC ročníku 2023 má v ČR 199 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 178 vozů (89,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 18,6 % (37 vozů).

Ročník 2023100,0 %
Model celkem98,8 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 145 kW (56,8 %), 2.0 Benzín 150 kW (21,1 %), 2.0 Benzín 190 kW (7,5 %).

Nejčastější barva je šedá (33,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 403 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 98,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 17 126 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 10 369 až 25 445 km. To odpovídá asi 5 709 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (65,2 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
3×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 145 kW113100,0 %1 205 922 Kč
2.0 Benzín 150 kW42100,0 %1 259 240 Kč

Cenový odhad

1 149 000
od Kč
1 291 490
medián Kč
1 419 130
do Kč

Při nájezdu kolem 50 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 382 000 Kč
50 000 km1 291 000 Kč
75 000 km1 199 000 Kč
100 000 km1 137 000 Kč
125 000 km1 055 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz GLC ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 291 490 Kč (při mediánovém nájezdu 50 000 km). Běžné rozpětí je od 1 149 000 do 1 419 130 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 529 353 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 965 359 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 382 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 055 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz GLC 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo81,1 % · 30 vozidel
  • Slovensko5,4 % · 2 vozidla
  • Dánsko2,7 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko2,7 % · 1 vozidlo
  • Rakousko2,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena5,4 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha59,6 % · 240 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,9 % · 64 prohlídek
  • Středočeský kraj15,9 % · 64 prohlídek
  • ostatní8,7 % · 35 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá32,8 % · 67 vozidel
  • Černá25,5 % · 52 vozidel
  • Bílá24,0 % · 49 vozidel
  • Modrá13,2 % · 27 vozidel
  • Červená4,4 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
45,5 %
evidováno u 445 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 98,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 978 vozů Mercedes-Benz GLC 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
88,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
87,6 %
vyvezeno 10,9 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz GLC

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz GLC 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.