Mazda Xedos 1998

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 58 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
58
Způsobilost na STK
94,6 %
Ø nájezd (medián)
195 083 km
Dovezeno (21 ks)
36 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 273 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 18,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Mazda Xedos ročníku 1998 má v ČR 58 vozů. V provozu jich zůstává 9 vozů (15,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 36,2 % (21 vozů).

Ročník 199894,6 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem93,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.3 Benzín 155 kW (32,8 %), 2.5 Benzín 123 kW (25,9 %), 2.0 Benzín 103 kW (20,7 %).

Barevně převládá zelená-metal (27,6 %), druhá nejčastější je modrá-metal (19,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 273 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 94,6 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1997 (95,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 195 083 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 162 582 až 236 178 km. To odpovídá asi 6 967 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (36,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku18266,7 %
Brzdové zařízení9133,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
61×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
40×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
30×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
27×
5
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
21×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
19×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
17×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
14×

Z registru vozidel

Složení Mazdy Xedosu 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo14,3 % · 3 vozidla
  • země neurčena85,7 % · 18 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj16,8 % · 46 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,1 % · 44 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,0 % · 30 prohlídek
  • ostatní56,0 % · 153 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza27,6 % · 16 vozidel
  • Modrá metalíza19,0 % · 11 vozidel
  • Červená metalíza13,8 % · 8 vozidel
  • Šedá metalíza10,3 % · 6 vozidel
  • Zelená tmavá10,3 % · 6 vozidel
  • ostatní19,0 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
81,0 %
evidováno u 51 vozů
Airbag
57,1 %
evidováno u 36 vozů
Katalyzátor
44,4 %
evidováno u 28 vozů
ASR
14,3 %
evidováno u 9 vozů
Tažné zařízení
9,5 %
evidováno u 6 vozů
Klimatizace
9,5 %
evidováno u 6 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 4,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Mazdy Xedosu

Proklepněte konkrétní Mazdu Xedos 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.