Mazda Xedos 1992

Evidováno
107
Způsobilost na STK
93,4 %
Ø nájezd (medián)
229 844 km
Dovezeno (55 ks)
51 %

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 305 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1992 Mazdy Xedosu má v českých registrech 107 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 28 vozů (26,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 55 vozů (51,4 %).

Ročník 199293,4 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem93,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (55,1 %), 2.0 Benzín 106 kW (25,2 %), 1.6 Benzín (7,5 %).

Barevně převládá modrá-metal (25,2 %), druhá nejčastější je červená-metal (23,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 305 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 93,4 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 229 844 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 184 432 až 256 338 km. To odpovídá asi 6 760 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (47,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (51,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku8862,0 %
Brzdové zařízení5438,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
38×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
23×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
16×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
14×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
13×
6
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
10×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
9×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
8×

Z registru vozidel

Složení Mazdy Xedosu 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko3,6 % · 2 vozidla
  • Německo1,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena94,5 % · 52 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj8,5 % · 26 prohlídek
  • Jihomoravský kraj4,9 % · 15 prohlídek
  • Ústecký kraj4,6 % · 14 prohlídek
  • ostatní82,0 % · 250 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza25,2 % · 27 vozidel
  • Červená metalíza23,4 % · 25 vozidel
  • Červená tmavá14,0 % · 15 vozidel
  • Šedá metalíza13,1 % · 14 vozidel
  • Černá6,5 % · 7 vozidel
  • ostatní17,8 % · 19 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
59,0 %
evidováno u 62 vozů
ABS
56,2 %
evidováno u 59 vozů
Airbag
34,3 %
evidováno u 36 vozů
Tažné zařízení
7,6 %
evidováno u 8 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Mazdy Xedosu

Proklepněte konkrétní Mazdu Xedos 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.