Mazda Xedos 1996
Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 726 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1996 eviduje registr Mazdy Xedosu 215 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 49 vozů (22,8 %); ze zahraničí dovezeno 71 vozů (33,0 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 103 kW (32,6 %), 2.5 Benzín 123 kW (21,4 %), 2.3 Benzín 155 kW (19,1 %).
Barevně převládá zelená-metal (21,4 %), druhá nejčastější je modrá-metal (18,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 726 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1995 (92,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 199 996 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 152 011 až 243 698 km. To odpovídá asi 6 667 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (37,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 367 | 44,1 % |
| Brzdové zařízení | 212 | 25,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 110 | 13,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 93 | 11,2 % |
| Řízení | 50 | 6,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1996
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 103 kW | 70 | 92,5 % | – |
| 2.5 Benzín 123 kW | 46 | 95,0 % | – |
| 2.3 Benzín 155 kW | 41 | 98,3 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mazdy Xedosu 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo5,6 % · 4 vozidla
- země neurčena94,4 % · 67 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj12,1 % · 88 prohlídek
- Středočeský kraj11,4 % · 83 prohlídek
- Jihomoravský kraj8,7 % · 63 prohlídek
- ostatní67,8 % · 492 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza21,4 % · 46 vozidel
- Modrá metalíza18,6 % · 40 vozidel
- Červená metalíza14,4 % · 31 vozidel
- Zelená tmavá7,4 % · 16 vozidel
- Červená tmavá7,0 % · 15 vozidel
- ostatní31,2 % · 67 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Mazdu Xedos 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.